CTI Nedir

Sertifikaları Nelerdir?

CTI Nedir

Sertifikaları Nelerdir?

Niba, Türkiye’nin ilk sertifikalı Soğutma Kulesi İmalatçısıdır.

Niba, NB model soğutma kulelerini CTI tarafından sertifikalandırmıştır.

Niba, NB model soğutma kulelerini CTI tarafından sertifikalandırmıştır. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk soğutma kulesi imalatçısıdır.

Aynı zamanda Niba; CTI, Eurovent ve İSKİD (İklimlendirme-Soğutma-Klima İmalatçıları Derneği) üyesidir.

CTI nedir, Sertifikaları Nelerdir?

CTI (Cooling Technology Institute), ABD merkezli, soğutma kuleleri konusunda teknik bir endüstri birliğidir.

CTI; standartlar, kurallar ve kılavuzlar hazırlar ve bunları yayınlar. Dileyen firma ya da gerçek kişiler CTI’a üye olabilir. CTI’a üye olmak, ürünlerinizi sertifikalı yapmaz.

1970 yılında kurulan CTI, bu konudaki en eski kurumlardan biri olup, bütün dünyada kabul gören standartları oluşturmuş ve yayınlamıştır. Bunlardan bir tanesi de Su Soğutma Kulesi Isıl Performansı Sertifikasyonu için Standarttır. CTI tarafından yetkili kılınmış bağımsız test ajansları, bu standarda göre testlerini yaparak sonuçları Sertifikasyon Yöneticisine sunar. Yöneticinin onaylamasıyla ürün sertifikalanır.

CTI sertifikası, belirli bir imalatçının ürettiği belirli bir soğutma kulesi model gamındaki tüm kulelerin, imalatçının açıkladığı ısıl performans değerleriyle uyum içerisinde çalıştığını güvence altına almaktadır.

 Tanıtım Videosu

Tanıtım VideosuNiba CTP Soğutma Kuleleri

Niba paket tip su soğutma kuleleri, optimum soğutma sağlayacak şekilde dizayn edilmektedir. Kulelerini kendi fabrikasında imal ederek çok yönlü müşteri isteklerine cevap verebilmektedir.

Malzeme Özellikleri

Malzeme ÖzellikleriNiba CTP Soğutma Kuleleri

Niba Soğutma kulelerinde fan bacası sıcak daldırma galvanizli çelik malzemeden imal edilmektedir. Motor ya da redüktörlü motor bu rijit yapı üzerine yerleştirilmektedir.

Kule Seçimi Nasıl Yapılır ?

Kule Seçimi Nasıl Yapılır ?Niba CTP Soğutma Kuleleri

İhtiyacınız olan kule modelini Niba "kule seçim programı" ile kendiniz seçebilirsiniz. Bu hesaplar neticesinde Proses ya da konfor soğutma için gereken projeyi belirleyebilir ve sipariş verebilirsiniz