• HMP Model CTP Paket Tip Su Soğutma Kuleleri
  • Daha büyük kapasiteler için tasarlanmış HMP model su soğutma kuleleri, optimum soğutma sağlayacak şekilde dizayn edilmişlerdir.HMP model kulelerde, hava fanı kulenin üst tarafına yerleştirilmiştir. HMP model kuleler, karşı akışlı ve cebri çekişlidir, aksiyal fan kullanılmaktadır. 
   Fan kanatları aluminyum profil malzemedendir ve fan göbeği alüminyumdur. HMP model kulelerimizde tahrik iki şekilde yapılmaktadır.

   1. Direkt akuple
   2. Tahrik milli

   Direkt akuple sistemde, direkt motor veya redüktörlü motor kullanılmakta, motor fanın hemen üstüne yerleştirilmektedir. Kullanılacak redüktör; tek kademeli, helis alın dişlili, motorlu, flanşlı olmaktadır.Tahrik milli sistemde, motor soğutma kulesinin üst kısmında, yanda bulunmakta, fanın altındaki redüktörle arasında bir tahrik mili kullanılmaktadır. 

   Tahrik mili; elastik kaplinli tork milidir. Motor açısından bakım kolaylığı sağlayan bu sistem büyük modellerimizde tercih edilmektedir.HMP modellerimiz, ihtiyacı karşılamak için iki veya daha fazla sayıda bitişik hücre olarak imal edilebilmektedir.Kule konstrüksiyonunda kullanılan gövde panelleri, CTP (Camelyaf Takviyeli Polyester) levhalardan imal edilmiş olup, korozyona karşı dayanıklı ve çok uzun ömürlüdür.Kule iç ve dış yüzeyi; polyester esaslı pigmentler ile renklendirilmiş, her türlü hava şartlarına ve UV ışınlarına dayanaklı, solmaz, bozulmaz, estetik ve boya gerektirmeyen “Jel-Coat” malzemedir.Niba, kendi üretimi olan HMP kuleler ile; müşteriler için en kaliteli, performanslı ve uzun ömürlü çözümleri en ekonomik şartlarda sunmayı amaçlamaktadır.

   HMP Kulelerin teknik özellikleri


Yukarı